Hydrocolonterapie je procedura při níž se proplachuje tlusté střevo vodou, za účelem odstranění nežádoucích nánosů.

Co znamená Hydro-colon-terapie?

Ve zdravém  tlustém střevě probíhají trávicí procesy a vstřebávání živin je zajišťováno množstvím mikroorganizmů, které žijí ve vzájemné symbióze.

Nerovnováha ve složení mikroflóry ve střevě vzniká velice snadno.V záhybech tlustého střeva se mohou usazovat a opouzdřovat zbytky potravy, a stávají se tak živnou půdou pro hnilobné a kvasné procesy. Kvasinky, plísně a bakterie se na těchto zbytcích rychle množí a narušují přirozenou rovnováhu střevního prostředí. Ve zvýšené míře také produkují toxiny neboli jedy, které procházejí sliznicemi a vstřebávají se do krevního a lymfatického řečiště.

Zásadním způsobem pak ohrožují zdraví organismu a imunitní systém, a mohou se stát příčinou řady zdravotních problémů a onemocnění. Dále také narušují schopnost střevní sliznice vstřebávat důležité vitamíny a živiny. Dalším nepříjemným důsledkem těchto procesů je tvorba plynů.

 

Přístroj

 

Hydrocolonterapie odstraňuje nahromaděnou stolici, toxiny a hnilobné látky ze všech částí střeva. Vymýváním vodou se uvolňují zatvrdlé kusy stolice přilepené na stěnu střeva. Upravuje se vnitřní prostředí střeva a normalizuje fungování střevní sliznice. Zlepšuje se "pohyb" střeva, a tím pozitivně ovlivňuje stav chronické zácpy. Dále pomáhá při potížích střeva způsobené namnožením různých bakterií a plísní.  Hydrocolonterapie je účinná metoda při detoxikaci organizmu.