Hydrocolonterapie je procedura při níž se proplachuje tlusté střevo vodou, za účelem odstranění nežádoucích nánosů.

Hydrocolon terapie aneb jak být čistí uvnitř

Jak si poradit se zácpou, syndromem dráždivého tračníku (IBS), těžkou plynatostí a nadýmáním, obezitou, chronickou vyčerpaností a únavou, kyselým reflexem, parazity, bolestmi žaludku či hlavy, problémy kůže a vlasů, jakož i dalšími častými onemocněními? Jak získat více energie? Odpověď je jednoduchá - skoncujte se svým trápením tím, že projdete vnitřní očistou.

Jestliže vás již určitou dobu trápí stejné problémy, asi jste s velkou pravděpodobností udělali vše pro to, abyste se těchto nepříjemností zbavili. Vyzkoušeli jste různá projímadla, eventuelně jiné léky, na trhu dostupné vlákninové doplňky, ale také endoskopii tlustého střeva, nebo operační zákrok a mnoho jiných terapií. Nebylo to však vůbec nic platné .... Proč? Protože se vám prozatím nepovedlo odstranit jádro problému.

Každý z nás je denně vystaven vlivům množství toxinů přijímaných v potravě. Tyto toxiny se usazují v tlustém střevě, kde vytvářejí tuhé usazeniny. Mohou tak způsobovat výše uvedené poruchy. Očista tlustého střeva je proto jedním z nejdůležitějších kroků očisty těla a jeho detoxikace. Jak byste se cítili, pokud by se na vnitřní stěně vašeho tlustého střeva po měsíce, léta, eventuelně desetiletí pravidelně usazovaly dlouhé shluky nečistot plných toxíckých látek? Vaše střeva by byla každodenně iritována těmito shluky, které jsou původci mnohých onemocnění. Zamyslete se nad tím, co vše v našich tělech může takový toxický shluk způsobit! Bolesti žaludku a zácpu, vyčerpanost, plynatost a nadmutí, bolesti hlavy a bolesti žaludku, přibírání na váze, nafouklé a vyduté břicho ... Seznam je téměř bez konce ...

Proč je tak životně důležité, abyste si pravidelně pročišťovali svůj organismus?

Současný svět připravuje pro náš organismus větší zátěž, než jsme schopní přirozenou cestou zpracovat, a tak se pravidelná detoxikace stala v podmínkách našeho života nevyhnutelnou. Vnitřní očistu organismu lze přirovnat k vnější hygieně, která je pro každého z nás samozřejmostí. Očista tlustého střeva a jeho detoxikace by měly být prvními kroky jakéhokoliv "velkého úklidu". Střeva totiž zcela zásadně ovlivňují činnost celého našeho imunitního systému.

Kdy je zapotřebí provést vnitřní očistu?
Jak můžeme vědět, že přišla doba, abychom své tělo osvobodili od nahromaděných toxických látek, parazitů a jiných zplodin?

Jestliže jste zpozorovali jeden nebo hned několik z níže jmenovaných symptomů, pak nadešel čas, abyste přikročili k vnitřní očistě:

 • Častá únava a slabost
 • Častá plynatost a nadýmání
 • Nadměrná hmotnost
 • Alergie na různé druhy jídla
 • Přecitlivělost, podrážděnost tlustého střeva
 • Dráždivost, náladovost
 • Zamoření parazity
 • Častá nachlazení
 • Opakované bolesti hlavy
 • Chronická zácpa
 • Syndrom dráždivého tračníku (18S)
 • Vyduté či nafouklé břicho
 • Kožní problémy, vyrážky, ekzémy apod.
 • Infekce Candida albicans

Jak lze patřičným způsobem pročistit tlusté střevo a vnitřní orgány?

Střeva nelze vyměnit, jako lze vyměnit třeba zanesené potrubí. Proto je potřebné o ně pečovat a starat se o jejich pravidelnou údržbu. Podívejme se na následující krátký přehled:

 • Nejdříve provedeme hloubkovou očistu tlustého střeva pomocí hydrocolon terapie.
 • Při očistě tlustého střeva musíme doplnit ty vzácné bakterie, které udržuji rovnováhu střevní flóry, která nás bude následně chránit - vždyť představuje součást imunitního systému.
 • Nakonec pomocí léčivých rostlin s detoxikačnimi účinky, aminokyselin, vitamínů a nerostných látek detoxikujeme játra, ledviny, plice, krev, mozek, tkáně a vlastně konec konců celé tělo.

Co je hydrocolon terapie?

Hydrocolon terapie je dle našich zkušenosti nejjednodušší a nejefektivnější metodou vhodnou právě k pročištění střeva.
Timto postupem je možné pročistit tlusté střevo od nahromaděných toxických shluků a s využitím dietní vlákniny z léčivých rostlin předejít tvorbě nových shluků, zničit škodlivé parazity, včetně střevních parazitů a jejich vajíček, pomoci
obnovit normální střevní funkci a stimulovat její správnou činnost. Je to technika, při které je filtrovaná voda opakovaně napouštěna do tlustého střeva. Léčba je prováděna jemně, vodou s doprovodnou masáží břicha. Rozpouštěcí účinky vody a dráždění střeva způsobují, že ochablé střevo začíná znovu pracovat a posunuje nahromaděný a stagnující obsah střevní.

Jak účinkuje hydrocolon terapie?

Odstraňuje nahromaděný obsah střeva, toxiny a hnilobné látky z jeho záhybů. Mechanicky uvolňuje zatvrdlé kusy stolice přilepené na střevní stěnu. Upravuje vnitřní prostředí střeva (pH). Eliminuje parazity. Uvolňuje patologické stahy střevní
svaloviny a tonizuje střevní sliznici. Zlepšuje tak pohyb střeva a tím pozitivně ovlivňuje stavy chronické zácpy. Dále pomáhá při léčbě střeva způsobené patogenními plísněmi a anaerobními bakteriemi.

Pro koho je hydrocolon terapie vhodná?

 • V rámci střevní hygieny pro každého, kdo má zájem předcházet onemocnění tlustého střeva. Nemoci střeva mohou vést k zaplavení organismu jedy vlastního metabolizmu, které se projeví nejen na střevě, ale na celém organismu s příznaky postupné ztráty vitality, únavy, deprese, nesoustředěnosti, agresivity a poruchou spánku.
 • Při onemocněních, které na první pohled se stavem střeva nesouvisí, ale jejichž příčina může být v porušené funkci střeva.
 • Jako prevence rakoviny tlustého střeva.

Kolik výplachů je potřeba?

Potřebný počet výplachů je individuální a závisí na stavu střeva.

 • Pro preventivní léčbu v rámci střevní hygieny je doporučováno 3 - 5 výplachy během jednoho měsíce.
 • U předpokládané střevní patologie jako např. zácpa, průjem, při poruše střevní flory či plísňovém onemocnění střeva je doporučováno až 5 a více výplachů (dle individuálního stavu).
 • Při těžkých patologických stavech dle doporučení lékaře.

Co je ještě možné po hydrocolon terapii udělat pro obnovení normální funkce střeva?

 • Dlouhodobě upravit stravovací návyky tak, aby střevo bylo zatěžováno co nejméně. Střevům prosívá vyvážená strava s dostatkem vlákniny (ne nadbytkem !), mléčně kvašená zelenina jako zdroj symbiotických bakterií a dostatečné kousání a prosliňování.
 • Věnovat zvýšenou péči stavu střeva hlavně po porušení přirozeného bakteriálního osídlení střeva s jeho následným osídlením patologickými bakteriemi či plísněmi. Po poradě s odborníkem užívat preparáty, které pomáhají osídlení střeva bakteriemi, které se ve střevě přirozeně vyskytují.
 • Zlepšit lymfatický oběh střevní speciálními masážemi (lymfatická manuální drenáž), absolvovat sérii reflexních masáží (např. bowen terapie, Amatsu masáž apod.)
 • Zkontrolovat energetický stav střeva pomocí EAV vyšetření
 • Vyhnout se nadměrné konzumace lepku, zvláště ve formě pečené mouky a pozor na nadbytek syrové zeleniny a ovoce

Na závěr

Je potřebné abychom se rozhodli, na které straně se chceme nacházet - zda zvolíme zdraví nebo nemoc. Můžeme si vybrat - buď aktivně hledat řešení, pečovat o své tělo a posilovat svého ducha, anebo můžeme zůstat pasivními pozorovateli nebezpečí, které na nás číhá a postupně ztrácet životní energii. Kvalita tělesných a duševních aktivit člověka totiž závisí nejen na tom, nakolik pravidelně pečujeme o svůj zevnějšek, ale také o své nitro.