Hydrocolonterapie je procedura při níž se proplachuje tlusté střevo vodou, za účelem odstranění nežádoucích nánosů.

 

Co je hydrocolonterapie?

Tlusté střevo je vyznamnou součástí trávicího traktu. Za normálních okolností jsou zde trávicí procesy a vstřebávání živin zajišťovány množstvím (více než 400 druhů) mikroorganizmů, kteří žijí ve vzájemné symbióze. Po terapii výše uvedenými léky většinou dochází k rozvoji kvasinkového nebo plísňového zánětu tlustého střeva, tím nastává stav, kterému se říká střevní dysbióza a začnou se množit hnilobné bakterie (patogenní mikroorganismy), které narušují přirozenou mikrobiální rovnováhu. Produkují ve zvýšené míře toxiny, které procházejí sliznicemi a ty se vstřebávají do krevního a lymfatického řečiště. Tímto dochází k tzv. autointoxikaci organismu, což znamená k vnitřní otravě těla.

Hydrocolonterapie je procedura při níž se proplachuje tlusté střevo vodou, za účelem odstranění nežádoucích nánosů.Moderní a bezpečná regenerační technika nebolestivého výplachu tlustého střeva s použitím přístroje Hydrocolon. Do této podoby byla vyvinuta v USA a dnes je běžnou součástí prevence i terapie. Pomáhá překonat důsledky nevhodného životního stylu, nesprávné životosprávy, často i škodlivý vliv moderních léků, zejména antibiotik, kortikoidů nebo cytostatik na střevní mikroflóru.

 

Které potíže Hydrocolon terapie odstraňuje?

  • bolesti hlavy, chronická únava, deprese
  • kožní onemocnění akné, lupénka, ekzémy
  • gynekologické záněty
  • opakované urologické záněty, záněty močového měchýře a prostaty
  • vysoký krevní tlak, chudokrevnost
  • bolesti v kříži, revma, kloubní problémy
  • zácpa, páchnoucí dech, tělesný zápach
  • ztráta obranyschopnosti, alergie, nadváha, chronická rýma

Hydrocolonterapie v tomto směru nabízí naprosto jedinečnou a významnou pomoc. Uvolňuje a odstraňuje letité usazeniny, zatvrdlé kusy stolice přilepené na stěnu střeva a hnilobné látky a toxiny ze záhybů střeva, očisťuje sliznici, upravuje vnitřní prostředí (pH) střeva, eliminuje parazity a obnovuje přirozenou peristaltiku střev.

Jedná se o nejlepší prevenci rakoviny tlustého střeva!

 

Podle čeho se pozná, jestli jsou ve střevě toxické látky?

Charakteristickými příznaky přítomnosti toxických látek ve střevě jsou celková indispozice, snížení imunity organismu, častá rýma a kašel, bolesti hlavy, bolesti v kříži, zácpa, únava, zápach z úst, tělesný zápach, slabost, zvětšené břicho, průjem, atd.

 

Proč je důležité očistit právě tlusté střevo?

Jedovaté látky se nacházejí v různých částech organismu – v tukových tkáních, kloubech, tepnách, svalech, játrech, plicích, ledvinách, kůži atd. Toxiny z těla samozřejmě nevylučují jen střeva, ale očista tlustého střeva je nejefektivnější způsob, jak vyloučit jedovaté látky rychle, jednoduše a účinně.

 

Jaký je rozdíl mezi hydrocolonem a klyzmatem

Klyzma čistí jen 20-30 cm střeva, hydrocolonterapie vyčistí střevo v celé jeho délce.

 

Vypláchne se při hydrocolonu střevní mikroflóra?

Často se v souvislosti s výplachy tl. střeva hovoří o ztrátě laktobacilů (bakterií, které s námi v našem zažívacím traktu žijí v symbióze a podílejí se na udržení správného vnitřního prostředí). Takové názory jsou však neopodstatněné, neboť tyto mikroorganismy v zaneseném střevě stejně nemohou prospívat. Naopak po výplachu se úspěšně obnovuje jejich přirozené prostředí a do 24 hodin po terapii se znovu plně osídlí tl. střevo novými laktobacily ze střeva tenkého. Navíc existují různé potravní doplňky, jež pomohou urychlit tento proces osídlení.

 

Co na tuto metodu říkají lékaři?

Ne každý je této metodě nakloněn. Slýcháme takové názory, jako třeba že se vypláchne přirozená mikroflóra (laktobacily), nebo že hrozí nebezpečí perforace (protržení) tlustého střeva. Známe však i mnoho lékařů, kteří jsou této metodě nakloněni a doporučují ji svým pacientům právě pro její prospěšnost.

 

Musím mít doporučení od lékaře?

Pokud netrpíte vyjmenovanými kontraindikacemi pak doporučení nepotřebujete.

 

Jak často by se měla terapie opakovat?

To je zcela individuální. Pokud jdete na proceduru poprvé doporučuje se 3 – 5 výplachů v týdenních intervalech. Dle individuálních potíží může být plán odlišný. Pro udržení čistého střeva se doporučuje v průběhu roku 2 – 4 x zopakovat.

 

Jak se budu cítit?

Pocity, které klienti po absolvování procedury uvádějí jsou příjemné s následnou lehkostí. Mnozí klienti se po výplachu cítí jako znovuzrození. 

 

Termín procedury je nutné předem dohodnout telefonicky!